| Dato | : | 03.02.2026 kl.17:29 |
| Brugernavn | : | Jonas Jakobsen |
Dejligt at høre Anders - vil være spændende med endnu flere gode debatter.
| Dato | : | 03.02.2026 kl.08:59 |
| Brugernavn | : | Anders Skovrup |
Hej. Jeg er først blevet opmærksom på debat forumet nu, så det vil jeg prøve at følge.
| Dato | : | 30.01.2026 kl.18:12 |
| Brugernavn | : | John Stihøj |
Dejligt med input fra dig Hans. Jeg følger ikke rigtig Egetis, men jeg ved at mange har tjent godt på den. Holder mig foreløbigt til Saniona og nu også GomSpace. De udvikler sig også rigtig godt. Pandora bliver spændende at følge i næste uge med udsigt til en ny topchef. Jeg tror på Pandora casen.
| Dato | : | 28.01.2026 kl.17:09 |
| Brugernavn | : | Hans Thorn |
Mht Egetis burde der være en betydelig upside pga FDA. FDA har givet Egetis lov til at accelerere processen med godkendelsen fordi selskabet er det eneste i verden med en medicin mod sygdommen
Bliver spændende at høre hvad Pandora siger næste torsdag med deres regnskab. Ny CEO hvad betyder det? Men en spændende aktie på den lange bane
| Dato | : | 28.01.2026 kl.16:55 |
| Brugernavn | : | Jonas Jakobsen |
Dejligt at høre, Hans - vi vil også meget gerne holde liv i debatten, og fortsætter med at komme med input, og håber flere vil indgå i dialog. Det er super dejligt og spændende at følge med i dine bidrag, så fortsæt endelig med det.
Interessant med Egetis, den kender jeg ikke. Og enig med Pandora, her overvejer jeg selv at gå ind.
Rigtig god aften.
| Dato | : | 28.01.2026 kl.12:51 |
| Brugernavn | : | Hans Thorn |
Ville være uhyre trist at miste den. Personligt synes jeg det er interessant at høre kommentarer fra andre om aktier.
Her er en aktie som folk kan tjekke og se om den er noget for dem:
Egetis
Dette er et svensk biotek selskab som fik deres medicin godkendt i EU sidste år og der er stor sandsynlighed for at FDA godkender i Q4 2026. På Egetis hjemmeside kan man læse om deres medicin.
Kunne være interessant at høre hvad andre tænker om Pandora?
| Dato | : | 24.01.2026 kl.21:24 |
| Brugernavn | : | Jonas Jakobsen |
Hos Aktieinfo vil vi meget gerne have en livlig og konstruktiv debat om de aktier og emner, der interesserer os alle. Men debatten har længe været i dvale, og vi vil gerne have gang i debatten igen. Det kræver dog, at nogle vil følge med og ikke mindst bidrage til debatten med kommentarer og input. Derfor vil vi gerne høre, om folk er interesserede i at holde liv i debatten, og om folk gerne vil bidrage til en god dialog om aktier? Det kunne være super rart at indgå i dialog med hinanden.